MPP10-05S05B
Part number:
MPP10-05S05B
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 5V 10W
BUY NOW add to cart
inventory 1605
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Size / Dimension
    1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    10 W
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    9V