MRS4033N010N25
Part number:
MRS4033N010N25
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 3.3V 33W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1658
minimum : 2
quantity
unit price
price
2
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Size / Dimension
    0.93" L x 0.76" W x 0.42" H (23.6mm x 19.3mm x 10.7mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    Thirty-Second Brick
  • Power (Watts)
    33 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Thirty-Second Brick
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    87%
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Voltage - Input (Max)
    75V