MTWA4-12S24-SM
Part number:
MTWA4-12S24-SM
manufacturer:
describe:
DC/DC CONVERTER 4 WATTS MEDICAL
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1610
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    146mA
  • Size / Dimension
    0.96" L x 0.57" W x 0.41" H (24.3mm x 14.4mm x 10.5mm)
  • Voltage - Isolation
    5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    16-SMD Module, 7 Leads
  • Power (Watts)
    3.5 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    82%
  • Approval Agency
    CB, UL
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    18V