MTWA4-5S12
Part number:
MTWA4-5S12
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 10
quantity
unit price
price
10
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Current - Output (Max)
    292mA
  • Size / Dimension
    0.96" L x 0.57" W x 0.40" H (24.3mm x 14.4mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    16-DIP Module, 7 Leads
  • Power (Watts)
    3.5 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    12V