MYMGK1R820FRSR-HD
Part number:
MYMGK1R820FRSR-HD
describe:
20A, NON-ISOLATED POL DC/DC CONV
package:
Tape & Reel (TR)
inventory 1600
minimum : 100
quantity
unit price
price
100
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    20A
  • Size / Dimension
    0.41" L x 0.35" W x 0.22" H (10.5mm x 9.0mm x 5.6mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    37-SMD Module
  • Power (Watts)
    36 W
  • Voltage - Output 1
    0.7 ~ 1.8V
  • Efficiency
    89.2%
  • Approval Agency
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    8V