MYRGP085100W21RA
Part number:
MYRGP085100W21RA
describe:
DC DC CONVERTER 0.85V
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Features
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Size / Dimension
    0.10" L x 0.08" W x 0.04" H (2.5mm x 2.0mm x 1.0mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Package / Case
    8-PowerTDFN Module
  • Voltage - Output 1
    0.85V
  • Efficiency
    93%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    2.5V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V