MYSGK4R030ERSR
Part number:
MYSGK4R030ERSR
describe:
DC DC CONVERTER 0.7-4V 120W
package:
Cut Tape (CT)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 2394
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    30A
  • Size / Dimension
    0.55" L x 0.43" W x 0.33" H (14.0mm x 11.0mm x 8.3mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    54-BLGA Module
  • Power (Watts)
    120 W
  • Voltage - Output 1
    0.7 ~ 4V
  • Efficiency
    94.4%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    15V