MYTNC1R86RELA2RA
Part number:
MYTNC1R86RELA2RA
describe:
DC DC CONVERTER 0.7-1.8V
package:
Cut Tape (CT)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    6A
  • Size / Dimension
    0.41" L x 0.35" W x 0.08" H (10.5mm x 9.0mm x 2.1mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Package / Case
    48-LGA Module
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    48-LGA (10.5x9)
  • Voltage - Output 1
    0.7 ~ 1.8V
  • Efficiency
    90%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    6V
  • Voltage - Input (Max)
    14.4V