NAS1000N20S05
Part number:
NAS1000N20S05
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 0.75-5.5V
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1642
minimum : 2
quantity
unit price
price
2
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    20A
  • Size / Dimension
    1.30" L x 0.53" W x 0.25" H (33.0mm x 13.5mm x 6.3mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Voltage - Output 1
    0.75 ~ 5.5V
  • Efficiency
    91%
  • Approval Agency
    cURus
  • Voltage - Input (Min)
    8.5V
  • Voltage - Input (Max)
    18V