ODC75-05SC24
Part number:
ODC75-05SC24
manufacturer:
describe:
DC-DC SMD THROUGH-HOLE ENCAPSUL
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1604
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Applications
    Railway
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    15A
  • Size / Dimension
    2.40" L x 2.28" W x 0.59" H (61.0mm x 57.9mm x 15.0mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 70°C
  • Package / Case
    Half Brick
  • Power (Watts)
    75 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Half Brick
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Efficiency
    88%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V