ODC75-15SC110
Part number:
ODC75-15SC110
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 75W
BUY NOW add to cart
inventory 1615
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Size / Dimension
    2.40" L x 2.28" W x 0.59" H (61.0mm x 57.9mm x 15.0mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 70°C
  • Power (Watts)
    75 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    90%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    40V
  • Voltage - Input (Max)
    110V