ODM10-15SC48
Part number:
ODM10-15SC48
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 11W
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1605
minimum : 1
  • Applications
    Medical
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    733mA
  • Size / Dimension
    1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Package / Case
    24-DIP Module, 6 Leads
  • Power (Watts)
    11 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    88%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V