ODM20-12SC12
Part number:
ODM20-12SC12
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 12V 20W
BUY NOW add to cart
inventory 1610
  • Current - Output (Max)
    1.67A
  • Size / Dimension
    2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 12.0mm)
  • Voltage - Isolation
    5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C
  • Power (Watts)
    20 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    89%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    18V