PDL09-24S12M
Part number:
PDL09-24S12M
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 12V 9W
BUY NOW add to cart
inventory 1610
  • Current - Output (Max)
    750mA
  • Size / Dimension
    0.86" L x 0.38" W x 0.44" H (21.8mm x 9.6mm x 11.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.6 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    9 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    36V