PDME1-S12-S12-S
Part number:
PDME1-S12-S12-S
manufacturer:
describe:
DC-DC ISOLATED 1.5KV, 1 W, 10.8~
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1632
minimum : 1
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    83mA
  • Size / Dimension
    0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    7-SIP Module, 4 Leads
  • Power (Watts)
    996 mW
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    80%
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V