PDME1-S15-D5-S
Part number:
PDME1-S15-D5-S
manufacturer:
describe:
DC-DC ISOLATED 1.5KV, 1 W, 13.5~
BUY NOW add to cart
inventory 1612
  • Current - Output (Max)
    100mA, 100mA
  • Size / Dimension
    0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    7-SIP Module, 5 Leads
  • Power (Watts)
    1 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Output 2
    -5V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Input (Min)
    13.5V
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V