PEP1-S5-S15-M-TR
Part number:
PEP1-S5-S15-M-TR
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 1W
  • Current - Output (Max)
    67mA
  • Size / Dimension
    0.60" L x 0.33" W x 0.29" H (15.2mm x 8.5mm x 7.3mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    1 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V