PHV12-0.5K10000N
Part number:
PHV12-0.5K10000N
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER -500V 5W
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1602
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Type
    High Voltage - Non-Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    10mA
  • Size / Dimension
    2.36" L x 1.57" W x 0.79" H (60.0mm x 40.0mm x 20.0mm)
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 50°C (With Derating)
  • Package / Case
    7-DIP Module, 6 Leads
  • Power (Watts)
    5 W
  • Voltage - Output 1
    -500V
  • Efficiency
    72%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V