PKU4113DPI
Part number:
PKU4113DPI
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 12V 120W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1756
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Type
    Intermediate Bus Converter
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Size / Dimension
    1.30" L x 0.90" W x 0.44" H (33.0mm x 22.9mm x 11.3mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (With Derating)
  • Package / Case
    Sixteenth Brick
  • Power (Watts)
    120 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Sixteenth Brick
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    94.90%
  • Approval Agency
    CB, CSA, IEC, TUV, UL
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Voltage - Input (Max)
    75V