PQAE50-D24-S15-DH
Part number:
PQAE50-D24-S15-DH
manufacturer:
describe:
DC-DC ISOLATED, 50 W, 18~36 VDC
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 76
quantity
unit price
price
76
specifications
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Features
    Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    3.333A
  • Size / Dimension
    2.00" L x 1.00" W x 0.65" H (50.8mm x 25.4mm x 16.5mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Power (Watts)
    50 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    91%
  • Approval Agency
    CE
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    36V