PQAE50-D48-S3-D
Part number:
PQAE50-D48-S3-D
manufacturer:
describe:
DC-DC ISOLATED, 50 W, 36~75 VDC
BUY NOW add to cart
inventory 1617
minimum : 1
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Size / Dimension
    2.00" L x 1.00" W x 0.46" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    33 W
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Voltage - Input (Max)
    75V