PQD10W-Q48-D524-D
Part number:
PQD10W-Q48-D524-D
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 5V 24V 10W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 19
quantity
unit price
price
19
specifications
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    1A, 209mA
  • Size / Dimension
    1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    7-DIP Module
  • Power (Watts)
    10 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Output 2
    24V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    84%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V