PQMCE1-S5-S24-S
Part number:
PQMCE1-S5-S24-S
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 984MW
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1686
minimum : 1
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    41mA
  • Size / Dimension
    0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    7-SIP Module, 4 Leads
  • Power (Watts)
    984 mW
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    73%
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Voltage - Input (Min)
    4.75V
  • Voltage - Input (Max)
    5.25V