PQME1-S12-S15-S
Part number:
PQME1-S12-S15-S
manufacturer:
describe:
DC-DC ISOLATED 1.5KV, 1 W, 11.4~
BUY NOW add to cart
inventory 1613
minimum : 1
  • Current - Output (Max)
    67mA
  • Size / Dimension
    0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.7mm x 6.0mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    1 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    75%
  • Approval Agency
    CE
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    11.4V
  • Voltage - Input (Max)
    12.6V