PQP1-D12-S15-D
Part number:
PQP1-D12-S15-D
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 1W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 35
quantity
unit price
price
35
specifications
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    67mA
  • Size / Dimension
    0.55" L x 0.55" W x 0.35" H (14.0mm x 14.0mm x 9.0mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    8-DIP Module, 5 Leads
  • Power (Watts)
    1 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    80%
  • Approval Agency
    EN
  • Standard Number
    55024; 55032 Class A
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    18V