PQP1-D24-D15-M
Part number:
PQP1-D24-D15-M
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-15V 990MW
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1616
minimum : 1
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Features
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    33mA, 33mA
  • Size / Dimension
    0.55" L x 0.55" W x 0.36" H (14.0mm x 14.0mm x 9.1mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    8-SMD Module, 5 Leads
  • Power (Watts)
    990 mW
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    77%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    36V