PQP3-D12-S24-M
Part number:
PQP3-D12-S24-M
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 3W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1601
minimum : 1
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Features
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    125mA
  • Size / Dimension
    0.55" L x 0.55" W x 0.36" H (14.0mm x 14.0mm x 9.1mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    8-SMD Module, 5 Leads
  • Power (Watts)
    3 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    81%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    18V