PQP3-D24-S12-M
Part number:
PQP3-D24-S12-M
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 12V 3W
BUY NOW add to cart
inventory 1619
minimum : 1
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Features
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Current - Output (Max)
    250mA
  • Size / Dimension
    0.55" L x 0.55" W x 0.36" H (14.0mm x 14.0mm x 9.1mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    8-SMD Module, 5 Leads
  • Power (Watts)
    3 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    36V