PQP3-D24-S24-M-TR
Part number:
PQP3-D24-S24-M-TR
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 3W
package:
Tape & Reel (TR)
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 330
quantity
unit price
price
330
specifications
  • Current - Output (Max)
    125mA
  • Size / Dimension
    0.55" L x 0.55" W x 0.36" H (14.0mm x 14.0mm x 9.1mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    3 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    36V