PQQ10W-Q24-S5-S
Part number:
PQQ10W-Q24-S5-S
manufacturer:
describe:
DC-DC ISOLATED, 10 W, 9~36 VDC I
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 22
quantity
unit price
price
22
specifications
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Features
    Remote On/Off
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Size / Dimension
    0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    8-SIP Module, 7 Leads
  • Power (Watts)
    10 W
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Efficiency
    88%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V