PRQ100W-Q24-S15-D
Part number:
PRQ100W-Q24-S15-D
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 101W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1645
minimum : 1
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    6.7A
  • Size / Dimension
    2.43" L x 1.58" W x 0.50" H (61.8mm x 40.2mm x 12.7mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    Quarter Brick
  • Power (Watts)
    101 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Quarter Brick
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    90%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V