PRQ75W-Q48-S12-D
Part number:
PRQ75W-Q48-S12-D
manufacturer:
describe:
DC-DC ISOLATED, 75 W, 18~75 VDC
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 24
quantity
unit price
price
24
specifications
  • Features
    Remote On/Off, Remote Sense
  • Current - Output (Max)
    6.25A
  • Size / Dimension
    2.43" L x 1.58" W x 0.50" H (61.8mm x 40.2mm x 12.7mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    75 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V