PRQ75W-Q48-S24-B-D
Part number:
PRQ75W-Q48-S24-B-D
manufacturer:
describe:
DC-DC ISOLATED, 75 W, 18~75 VDC
BUY NOW add to cart
inventory 1607
minimum : 1
  • Features
    Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
  • Current - Output (Max)
    3.13A
  • Size / Dimension
    2.44" L x 2.20" W x 0.57" H (62.0mm x 56.0mm x 14.6mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    75 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V