PV15-27B15R3
Part number:
PV15-27B15R3
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER,15V,15W
package:
Tray
inventory 1600
minimum : 1
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Size / Dimension
    2.76" L x 1.89" W x 0.93" H (70.0mm x 48.0mm x 23.5mm)
  • Voltage - Isolation
    4 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 70°C (With Derating)
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Power (Watts)
    15 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    81%
  • Approval Agency
    CE
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    100V
  • Voltage - Input (Max)
    1000V