PXG-M20-48WD12
Part number:
PXG-M20-48WD12
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-12V 20W
BUY NOW add to cart
inventory 1611
  • Current - Output (Max)
    833mA, 833mA
  • Size / Dimension
    1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    20 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Output 2
    -12V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    88.5%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V