PXG-M20-48WS24
Part number:
PXG-M20-48WS24
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 20W
BUY NOW add to cart
inventory 1604
  • Current - Output (Max)
    833mA
  • Size / Dimension
    1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    20 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    88.5%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V