PYBJ15-Q48-S12-OM
Part number:
PYBJ15-Q48-S12-OM
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 12V 15W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1605
minimum : 1
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Features
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    1.25A
  • Size / Dimension
    1.52" L x 1.07" W x 0.23" H (38.7mm x 27.2mm x 5.8mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    15-SMD Module
  • Power (Watts)
    15 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    89%
  • Approval Agency
    EN
  • Standard Number
    55024; 55032 Class A
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V