PYBJ3-D24-S3-OM
Part number:
PYBJ3-D24-S3-OM
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 30
quantity
unit price
price
30
specifications
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Features
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    600mA
  • Size / Dimension
    0.94" L x 0.59" W x 0.24" H (24.0mm x 15.1mm x 6.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    6-SMD Module
  • Power (Watts)
    2 W
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    72%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V