PYBJ3-D5-S24-D
Part number:
PYBJ3-D5-S24-D
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 3W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 30
quantity
unit price
price
30
specifications
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    125mA
  • Size / Dimension
    0.98" L x 0.61" W x 0.27" H (25.0mm x 15.6mm x 6.8mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Power (Watts)
    3 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    76%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    9V