PYBJ6-D12-S15-M
Part number:
PYBJ6-D12-S15-M
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 6W
BUY NOW add to cart
inventory 1632
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
  • Current - Output (Max)
    400mA
  • Size / Dimension
    1.28" L x 0.75" W x 0.28" H (32.6mm x 19.1mm x 7.0mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    6-SMD Module
  • Power (Watts)
    6 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    85%
  • Approval Agency
    CB Scheme, IEC, UL
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    18V