PYBJ6-D24-S3-OD
Part number:
PYBJ6-D24-S3-OD
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 25
quantity
unit price
price
25
specifications
  • Features
    Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Size / Dimension
    1.24" L x 0.71" W x 0.24" H (31.6mm x 18.1mm x 6.1mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Power (Watts)
    5 W
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    79%
  • Approval Agency
    CB Scheme, IEC, UL
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    36V