Q80SV54003PRFS
Part number:
Q80SV54003PRFS
manufacturer:
describe:
14.4-170VIN, 54VOUT, 150W, EN501
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    2.8A
  • Size / Dimension
    2.39" L x 1.54" W x 0.50" H (60.6mm x 39.0mm x 12.7mm)
  • Voltage - Isolation
    4.242 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    Quarter Brick
  • Power (Watts)
    151 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Quarter Brick
  • Voltage - Output 1
    54V
  • Efficiency
    89.5%
  • Approval Agency
    EN, UL
  • Standard Number
    60950-1; 62368-1
  • Voltage - Input (Min)
    14.4V
  • Voltage - Input (Max)
    170V