QPS3150N013N25W
Part number:
QPS3150N013N25W
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 195W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    13A
  • Size / Dimension
    2.29" L x 1.46" W x 0.40" H (58.2mm x 37.1mm x 10.1mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    Quarter Brick
  • Power (Watts)
    195 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Quarter Brick
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    93.5%
  • Approval Agency
    cURus
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V