R-78C15-1.0/X9
Part number:
R-78C15-1.0/X9
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 15W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1617
minimum : 1
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Size / Dimension
    0.46" L x 0.33" W x 0.41" H (11.6mm x 8.5mm x 10.4mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    3-SIP Module
  • Power (Watts)
    15 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    96%
  • Approval Agency
    EAC
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    42V