RA3-121503D/SMD
Part number:
RA3-121503D/SMD
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 3V 3W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1623
minimum : 1
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    100mA, 500mA
  • Size / Dimension
    0.92" L x 0.59" W x 0.33" H (23.4mm x 15.0mm x 8.5mm)
  • Voltage - Isolation
    5.2 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    16-SMD Module, 6 Leads
  • Power (Watts)
    3 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Output 2
    3V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    79%
  • Approval Agency
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V