RA3-242005D/SMD
Part number:
RA3-242005D/SMD
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 20V 5V 3W
BUY NOW add to cart
inventory 1618
minimum : 1
  • Current - Output (Max)
    75mA, 300mA
  • Size / Dimension
    0.92" L x 0.59" W x 0.33" H (23.4mm x 15.0mm x 8.5mm)
  • Voltage - Isolation
    5.2 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    16-SMD Module, 6 Leads
  • Power (Watts)
    3 W
  • Voltage - Output 1
    20V
  • Voltage - Output 2
    -5V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    81%
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V