RDDW20G-12
Part number:
RDDW20G-12
BUY NOW add to cart
inventory 1604
  • Current - Output (Max)
    835mA, 835mA
  • Size / Dimension
    2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    20 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Output 2
    -12V
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V