RDL06-110S12W
Part number:
RDL06-110S12W
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 12V 6W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1607
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Size / Dimension
    0.86" L x 0.38" W x 0.44" H (21.8mm x 9.6mm x 11.2mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
  • Package / Case
    12-SIP Module, 10 Leads
  • Power (Watts)
    6 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    86%
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus
  • Voltage - Input (Min)
    43V
  • Voltage - Input (Max)
    160V