RDL06-24S3P3W
Part number:
RDL06-24S3P3W
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
  • Features
    Remote On/Off, Standby Output
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Size / Dimension
    0.86" L x 0.38" W x 0.44" H (21.8mm x 9.6mm x 11.2mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    5 W
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    81%
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus
  • Standard Number
    60950-1; 62368-1
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V