RDL06-48S24W
Part number:
RDL06-48S24W
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 6W
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1610
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off, Standby Output
  • Current - Output (Max)
    250mA
  • Size / Dimension
    0.86" L x 0.38" W x 0.44" H (21.8mm x 9.6mm x 11.2mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    6 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    87%
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus
  • Standard Number
    60950-1; 62368-1
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V